دانلود گزارش کارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در کارخانه

گزارش کارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در کارخانه
مختصری از کارآموزی:
لوله و اتصالات چدنی قسمت اعظم تولید کارخانه را به خود اختصاص می دهد و در دو خط تولید، لوله ریزی که ریخته گری به روش سانتری فوژ می‌باشند و خط تولید ریخته گری در ویژه (کوکیل) تولید می‌شود. لوله و اتصالات تولید شده پس از تولید و طی کردن مراحل تکمیل که خودشان شامل موارد زیر می‌گردد:
۱- شن زنی
۲- پلیسه زنی ( مخصوص خطوط دیگر بجز کوکیل می‌باشد)
۳- سنگ زنی ( شامل همه موارد تولیدی)
۴- قیرزنی ( شامل همه موارد تولید می‌باشد)
به انبار محصول انتقال می گردد تا در اختیار مشتریان قرار گیرد.
لازم به ذکر است که بسیاری از اتصالات قابلیت تولید در خطوط تولید ماشینی و ریخته گری دستی را نیز دارند که پس از تولید از این مرحله ( تولید) برای ملی کردن مراحل تکمیل فعالیت شنی زنی و غیره برای آنها انجام می گیرد.
۲- قطعات صنعتی:
 این محصولات با توجه به حجم و وزن واحد و تعداد قطعه سفارش گرفته شده توسط واحد سفارشات، خط تولید مناسب تولید آنرا در نظر می‌گیریم که این خطوط تولید می‌تواند با توجه به مشخصات ذکر شده قطعه سفارش گرفته شده در یکی از خطوط تولید ماشینی، زیگزاگ، دیزاماتیک، فتینگ، لوله ریزی و یا واحد ریخته گری دستی قرار می‌گیرد بعنوان مثال قطعاتی که دارای وزن و حجم متناسب با درجه‌های خط تولید گیزاگ دیزاماتیک و یا فتینگ باشند و دارای تعداد سفارش تولید انبوه باشند، جهت تولید در این واحدها تولیدی در نظر گرفته می‌شوند و قطعاتی که دارای وزن و حجم بالایی باشند و مناسب خطوط ریخته گری ماشینی نباشند در واحد ریخته گری دستی اقدام به تولید آن می‌نمایند.
۳- گلوله‌های کارخانجات سیمان:
این محصولات نیز چون لوله و اتصالات از تولید روتین شرکت پارس متال محسوب می‌شوند که قابلیت ریخته گری و تولید در هر یک از خطوط تولید ماشینی گیزاگ، دیزاماتیک، ریخته گری دستی و ریخته گری در کوکیل را دارد. که با توجه به سرعت بالا و راندمان خوب خطوط ماشینی گیزاگ و دیزاماتیک این دو خط تولید مناسبترین خطوط تولید جهت این امر شناخته شده است.
لازم به ذکر است که برای اولین بار در ایران ریخته گری گلوله های نشکن (چدن نشکن) توسط واحد تحقیقات شرکت آزمایش شده و پس از کسب نتیجه مطلوب بصورت ریخته گری در ویژه در خط لوله قرار گرفت.
۴- شمش چدن:
ریختن مواد مذاب که درجه حرارت آنها پایین‌تر از حد معمول است در داخل قالبهای شمشی تولید می‌کنند.
فهرست مطالب
 
مقدمه
تاریخچه:
فعالیتهای شرکت
۱- لوله و اتصالات چدنی:
۲- قطعات صنعتی:
۳- گلوله‌های کارخانجات سیمان:
۴- شمش چدن:
شرح هدف پروژه:
معرفی محصول مورد بررسی:
کاربرد محصول :
مشخصات غیرفنی گلوله ها:
مشخصات فنی گلوله‌ها
میزان تولید ماهانه انواع گلوله
توضیحات مربوط به جریان مواد

اولین نفر باشید

نظر شما